Dewalt DCH273P2TArt.nr: JV11801-1
Dewalt
Borrhammare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: JV11801-1
Borrhammare på 18V med SDS-plus fäste som klarar betongborrning upp till 24mm. Den har slagstyrka på 2,1J och upp till 4600 slag/min.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 11-18 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: JV11801-1
Produktinformation
DEWALT DCH273 är en borrhammare på 18V med SDS-plus fäste som klarar betongborrning upp till 24mm. Den har slagstyrka på 2,1J och upp till 4600 slag/min.
Egenskaper
  • Kategoriledande borrprestanda med över 90 hål (10 mm Ø x 80 mm) per laddning
  • Kolborstfri motor
  • Elektronisk koppling för genomgående höga vridmoment och bättre hållbarhet
  • Perform & Protect: lägst vibrationer i klassen, 6.6 m/s² minskar trötthet
  • Vitt LED-ljus med fördröjning
  • Idealisk för borrning av hål för ankarfästning i betong, tegel och murverk från 4 till 24 mm
  • Kompakt och ergonomisk design med låg vikt för större komfort under längre arbetsstunder
Medföljande tillbehör
  • 2 stycken 5,0Ah XR Litiumjonbatterier med laddningsindikator
  • 1 styck XR Multiladdare
  • 1 styck Bälteskrok
  • 1 styck Vridbart sidohandtag
  • 1 styck TSTAK Förvaringslåda
Perform & Protect
Tekniska data:
Hastighet 0-1100 varv/min
Slaghastighet
0-4600 slag/min
Slagstyrka 2,1 J
Verktygsfäste
SDS-plus
Max kapacitet
Trä: 26 mm
Metall: 13 mm
Betong: 24 mm
Hand/arm-vibration
Mejsel: 5.4 m/s
Metall: 6.6 m/s²
Vikt
2,5 kg
Mått (LxBxH) 301 x 85 x 202 mm
  • 18 V borrhammare med SDS-plus-fäste
  • Slagstyrka 2,1 J och upp till 4600 slag per minut
  • Betongborrning upp till 24 mm
  • Kolborstfri motor för längre hållbarhet
  • 3-lägesfunktion med mejsling samt borrning i trä och metall
  • Två 5,0 Ah batterier och laddare ingår
Serie Dewalt XR 18V
Fästtyp SDS-Plus
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V