Dewalt DCH133M1Art.nr: JV11800-2
Dewalt
Borrhammare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: JV11800-2
Borrhammare på 18V med SDS-plus fäste som klarar betongborrning upp till 26mm. Den har slagstyrka på 2,6J och upp till 5680 slag/min.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: JV11800-2
Produktinformation
DEWALT DCH133 är en borrhammare på 18V med SDS-plus fäste som klarar betongborrning upp till 26mm. Den har slagstyrka på 2,6J och upp till 5680 slag/min.
  • Kolborstfri motor med 18V 4,0 Ah XR-batteri för extrem gångtid och minskat underhåll
  • Idealisk för borrning av hål för ankarfästning i betong, tegel och murverk från 4 till 26 mm
  • Kompakt och ergonomisk design med låg vikt för större komfort under längre arbetsstunder
Leveransomfattning
  • 1 styck 4,0Ah XR Litiumjonbatteri med laddningsindikator
  • 1 styck XR-laddare
  • 1 styck Vridbart sidohandtag
  • 1 styck T-STAK
Tekniska data:
Fäste SDS-Plus
Spänning 18V
Slagstyrka 2,6 J
Obelastad hastighet 0-1550 varv/min
Slaghastighet 0-5680 slag/min
Max kapacitet Betong - 26mmBorrkrona - 26mmTrä - 30mmMetall - 13mm
Vikt 2,3kg
Längd 383mm
Höjd 161mm
Bredd 84mm
Hand/arm-vibration - metall 14.5 m/s²
Avvikelse K 1 (vibration) 1.5 m/s²
Hand/Arm vibration - Mejsel 14.0 m/s
Avvikelse K 2 (vibration) 1.5 m/s²
Hand/arm-vibration - Borrning i metall 1.9 m/s²
Avvikelse K 3 (vibration) 1.5 m/s²
Hand/arm-vibration - Skruvdragning utan slag 1.3 m/s²
Avvikelse K 4 (vibration) 1.5 m/s²
Ljudtryck 83 dB(A)
Avvikelse K 1 (ljudtryck) 3 dB(A)
Ljudeffekt 94 dB(A)
Avvikelse K 2 (ljudeffekt) 3 dB(A)
Fästtyp SDS-Plus
Drifttyp Batteridriven
Serie Dewalt XR 18V
Spänning 18 V