Mora MMIX II 332151Art.nr: 4067212
Köksblandare
diskmaskinsavstängning, krom
Beskrivning
Art.nr: 4067212MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
2 406 kr
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067212MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
Produktinformation
MMIX II soft har en design som präglas av en smeksamt böljande geometri och förmedlar en tidlös och sammanhängande stil.
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Krom |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | Ansl. 10 (3/8") |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Krom |
| Kallstartfunktion | Ja |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 238 mm |
| Material armatur | Mässing |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 6 l/min |
| Med kopplingar | Ja |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Med utdragbar sidodusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Nej |
| Modell/Utförande | Mekanisk |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Möjlighet att begränsa utloppets max. svängradie | Ja |
| Självstängande | Nej |
| Temperaturbegränsning kan eftermonteras | Ja |
| Total bygghöjd | 391 mm |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Utloppets svängradie | 60-360 ° |
| Utloppsmunstycke | Strålsamlare luftinblandning |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Ytskydd | Förkromad |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
| REACH Datum | 2021-11-23 |
Piplängd 238 mm
Utdragbar dusch Nej
Höjd 391
Diskmaskinsavstängning Ja
Färg Krom
EAN 7391887269707
RSK-nummer 8312165
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
