    BH3SQ15000 Bahco Pallbock 1 styck
    Bahco BH3SQ15000Art.nr: TR12817
    Bahco
    Pallbock
    1 styck
    Beskrivning
    Art.nr: TR12817
    Pallbock med fyrkantsfot och en lyftkapacitet på 15 ton. Pallbocken har en ingångshöjd på 338 mm och en maximal höjd på 500 mm.
    Prisjakt
    PriceRunner
    Inkl. moms
    Skickas om 8-9 dagar
    30 dagars öppet köp
    Beskrivning
    Art.nr: TR12817
    Bahco
    Produktinformation
    Bahco BH3SQ15000 är en pallbock med fyrkantsfot och en lyftkapacitet på 15 ton. Pallbocken har en ingångshöjd på 338 mm och en maximal höjd på 500 mm.
    Egenskaper
    • Pallbock med kvadratisk bottenplatta och en lyftkapacitet på 15000 kg
    • Bottenplatta för bättre stabilitet och tryckfördelning
    • Extra kraftig säkerhetssprint med gummigrepp
    • Sprinthållare i foten
    • Sprinten är fäst med wire i pallbockens fot så den inte kan komma bort
    • BS- och TÜV-godkänd
    Tekniska data:
    Ingångshöjd 338 mm
    Maximal höjd 500
    Bredd förpackning 250 mm
    Längd förpackning 250 mm
    Max belastning 15 ton
    Vikt 18,8 kg
    • Lyftkapacitet 15 ton
    • Höjdjustering från 338 till 500 mm