    BH15000B Bahco Domkraft 5 ton
    Bahco BH15000BArt.nr: 4008322
    Bahco
    Domkraft
    5 ton
    Inkl. moms
    Skickas om 8-9 dagar
    30 dagars öppet köp
    Beskrivning
    Art.nr: 4008322
    Bahco
    Produktinformation
    • Robusta stålhjul som tar sig över flera hinder
    • Stor och bekväm fotpedal som är enkel att komma åt både från höger och vänster sida
    • Rundat komposithandtag för säker och bekväm hantering
    • Stor inbyggd bricka för förvaring av verktyg, skruvar m.m.
    • Stålsadel Ø130 mm
    • Med säkerhetsventil och system för kontrollerad nedsänkningshastighet
    • CE-certifierad enligt 2006/42/EG + SS-EN 1494
    Tekniska data
    Certifikat2006/42/EC
    Ramlängd1430 mm
    Lyftkapacitet5000 kg
    Maximal instegsnivå685 mm
    Minsta instegsnivå150 mm
    Antal slag49
    Plåtdiameter130 mm
    Längd1670 mm
    Höjd330 mm
    Bredd520 mm