Bahco BBCE24-10Art.nr: 2710388
Bahco
Batteriladdare
10 A, för 24 V-batterier
Beskrivning
Art.nr: 2710388
Batteriladdare på 10 A för 24 V-batterier. Lämplig för båtar, bilar, bussar, jordbruksmaskiner, lastbilar och liknande. Laddaren har ett batteriladdningsområde på 24 V: 20 - 230 Ah och kan användas till alla typer av bly/syra-batterier.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 7-8 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 2710388
Produktinformation
Bahco BBCE24-10 är en batteriladdare på 10 A för 24 V-batterier. Lämplig för båtar, bilar, bussar, jordbruksmaskiner, lastbilar och liknande. Laddaren kan användas till alla typer av bly/syra-batterier såsom AGM Cal/Cal, Gel SLI, VRLA, EFB inklusive start och stopp. Har ett batteriladdningsområde på 24 V: 20 - 230 Ah och skydd mot polaritetsfel. Är utrustad med Float-läge som håller batteriet fulladdat samt automatisk spänningsavkänning av 6 eller 12 V batterier.
Egenskaper
  • Batteriladdare, 10 A för 24 V-batterier
  • För båtar, bilar, bussar, jordbruksmaskiner, lastbilar m m
  • Batteriladdningsområde: 24 V: 20 - 230 Ah
  • Skydd mot polaritetsfel
  • Display med skrollfunktion och steg för steg instruktioner
  • Krok för upphängning av laddaren
  • Automatisk spänningsavkänning av 6 eller 12 V batterier
  • Float-läge som håller batteriet fulladdat
  • Snabbkoppling
  • In: 230 V AC 50 Hz. Ut: 24 V DC vid 10 A. Kapsling IP20
  • Innehåll: 10 A, 24 V laddare klämadapterl, svetskablar, manual
Tekniska data:
Vikt 1460 g
  • 10 A batteriladdare för 24 V-batterier