Mora INXX II Pullout 272031.12CAArt.nr: 4043558
Köksblandare
med utdragbar handdusch
Beskrivning
Art.nr: 4043558Köksblandare från Mora med 130 graders svängbar pip och utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle). Blandaren har även omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
6 211 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
2 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: 4043558Köksblandare från Mora med 130 graders svängbar pip och utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle). Blandaren har även omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr.
Produktinformation
Köksblandare från Mora med 130 graders svängbar pip och utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle). Blandaren har även omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr. Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8. Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717. Hålmått Ø34-37 mm.
- Utdragbar handdusch med två strålbilder (normal och sköljstråle)
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande konstantflöde, 5,9 l/min vid 3 bar)
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX®, anslutning 3/8
- Svängbar pip 130°, anpassningsbar för olika diskhoar
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Svart |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | Ansl. 10 (3/8") |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Svart |
| Lämplig för kokande vatten | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 220 mm |
| Material armatur | Mässing |
| Med kopplingar | Ja |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med utdragbar utloppspip med handdusch | Ja |
| Med utdragbar utloppspip med strålsamlare | Ja |
| Modell/Utförande | Mekanisk |
| Montering | Bänk/Armaturhål |
| Självstängande | Nej |
| Total bygghöjd | 388 mm |
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av pip | Rör |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
| Utförande utloppspip | Svängbar, över |
| Ytbehandling | Slipad (Sanded) |
| Ytskydd | Belagd |
Piplängd 220 mm
Utdragbar dusch Ja
Höjd 388
Diskmaskinsavstängning Nej
Färg Svart
EAN 7391887267079
RSK-nummer 8312035
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
