Jetting Screws 8110120Art.nr: 3015344
Sexkantsträskruv
10 mm, T6SF, UTV-C4, CE-EN14592
Beskrivning
Art.nr: 3015344Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns.
343 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3015344Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns.
Produktinformation
Trägänga med skärande borrspets. Sexkantskruv med fläns. Utvändig T6SF Jettingskruv (Jumbo Jetting) är en patenterad träskruv med sexkantskalle och fläns. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna. Sätthärdat stål.
| Tekniska data | |
| Diameter | 10 mm |
|---|---|
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 8.1 mm |
| Korrosionsklass (EN ISO 9223) | C4 |
| Längd | 120 mm |
| Längd gänga | 72 mm |
| Material | Stål |
| Nyckelvidd | 13 mm |
| Beteckning | T6SF |
| Brickdiameter | 16.5 mm |
| CE-märkning | EN 14592:2008 + A1:2012 |
Längd 120 mm
Diameter 10 mm
Korrosivitetsklass C4
EAN 7393940022113
E-nummer 1544568
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
