Ebeco Foil 48 VArt.nr: 3084213
Golvvärmefolie
48V, 1 m, 80 W/m²
Beskrivning
Art.nr: 3084213Ebeco Foil 48 V är en tålig och driftsäker värmefolie avsedd för golvvärme i husvagnar. Bygghöjden är endast 0,3 mm.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3084213Ebeco Foil 48 V är en tålig och driftsäker värmefolie avsedd för golvvärme i husvagnar. Bygghöjden är endast 0,3 mm.
Produktinformation
Ebeco Foil 48 V är en tålig och driftsäker värmefolie avsedd för golvvärme i husvagnar. Bygghöjden är endast 0,3 mm. Folien kopplas ihop med kablar och anslutningsklämmor med hjälp av en specialtång och styrs via en transformator. Ebeco Foil säljs som löpmetervara i olika bredder och kan därmed anpassas perfekt för ytan.
| Tekniska data | |
| Typ | Ebeco Ecoflex |
|---|---|
| Effekt | 80 W/m² |
| Värmeledarlast | 40 W/m |
| Tjocklek | 0.3 mm |
| Antal kalla ledare | 2 |
| Bredd | 530 mm |
| Med rumstermostat | Nej |
| Med stödmatta | Nej |
| Lämplig för fuktiga utrymmen | Nej |
| Lämplig till uppvärmning av takyta | Nej |
| Med golvtemperatursensor | Nej |
| Självhäftande | Nej |
| Med styrenhet | Nej |
EAN 7330778606016
E-nummer 8960601
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
