Mora One MiniprofiArt.nr: 3087374
Köksblandare
brun pip, med diskmaskinsavstängning
Beskrivning
Art.nr: 3087374Köksblandare med mjukstängning och eco-strålsamlare. Pip med 2-stråligt munstycke, normal och sköljstråle.
Produkten har utgått
Beskrivning
Art.nr: 3087374Köksblandare med mjukstängning och eco-strålsamlare. Pip med 2-stråligt munstycke, normal och sköljstråle.
Produktinformation
Köksblandare med mjukstängning och eco-strålsamlare. Pip med 2-stråligt munstycke, normal och sköljstråle. Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX, 3/8" med invändig gänga. Tillverkad i 4MS-godkänd mässingslegering. Med diskmaskinsavstängning.
- 2-stråligt munstycke (normal och sköljstråle)
- Mjukstängning med keramisk tätning
- Omställbar flödesbegränsning och temperaturspärr
- Eco (energi- och vattenbesparande strålsamlare)
- Svängbar pip 60°, 85°, 110° eller 360°
- Flexibla anslutningsrör i metallomspunnen Soft PEX
- Med diskmaskinsavstängning. Omställbar mellan KV och VV, inställd på KV
- Återströmningsskydd enligt EU-standard SS-EN 1717
- Hålmått Ø34-37 mm
| Tekniska data | |
| Antal grepp | Enkel-grepp |
|---|---|
| Inklusive handtag | Ja |
| Med maskinavstängning | Ja |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsmått tillopp | 3/8 tum |
| Typ av maskinavstängning | Mekanisk |
| Basfärg | Krom |
| Utförande utlopp | Roterande överdel |
| Termostatisk | Nej |
| Regleringsteknik | Överdel keramisk |
| Tappventil material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Ytbehandling | Polerad |
| Monteringsmetod | Bänk/Armaturhål |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Utloppstyp | Övrigt |
| Utdragbart utlopp med strålsamlare | Ja |
| Med omkastare | Nej |
| Med rosett/manchett | Nej |
| Inklusive kedjefäste | Nej |
| Med varmvattenvärmare | Nej |
| Total bygghöjd | 480 mm |
| Bygghöjd undersida utlopp | 380 mm |
| Längd utsprång på utloppspip | 250 mm |
| Kan kopplas bort under vattentryck | Nej |
Serie Mora One
Material Mässing
Piplängd 250 mm
Utdragbar dusch Nej
Höjd 480 mm
Diskmaskinsavstängning Ja
Väggmontering Nej
Ytskydd Förkromad
Färg Krom
Antal grepp 1 st
EAN 7391887252228
RSK-nummer 8310700
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
