Ryobi MAX POWER RY36LM40A-0Art.nr: 4033972
Ryobi
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033972
Ryobi RY36LM40A-0 är en kraftfull och smidig gräsklippare på 36V. Med en klippbredd på 40 cm och central höjdjustering i 5 lägen (20-70 mm) möjliggör den anpassningsbar klippning.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033972
Produktinformation
Ryobi RY36LM40A-0 är en kraftfull och smidig gräsklippare på 36V. Med en klippbredd på 40 cm och central höjdjustering i 5 lägen (20-70 mm) möjliggör den anpassningsbar klippning. Den är utrustad med en 50 liter uppsamlare med mjuk ovansida för bekväm användning.
  • Kraftfull motor ger hög prestanda även i de mest krävande lägen
  • 40 cm klippbredd ger en bra balans mellan täckning och manövrerbarhet
  • Klipp ända upp till kanten eller runt rabatter med EasyEdge gräskammen
  • Robust central justering av klipphöjden i 7-läge gör det enkelt att ändra klipphöjden mellan 25 mm till 75 mm
Leveransomfattning
  • 1 st Bio-Clip plugg
Tekniska data
BioklippJa
Bio-klipp plugg medföljerJa
DrivmekanismTryck
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Klippbredd40 cm
Klipparea400m² - 599m²
Varvtal3600 varv/min
Ljudeffektnivå95.2 (Lwa)(dB(A))
BatteritypLi-ion
Kraftkälla36V
Klippbredd 400 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V
Klipparea 599 mm²