Top Swede 219Art.nr: 4059006
Servicebyxa
svart
Beskrivning
Art.nr: 4059006Servicebyxa med modern passform i stretch med förböjda knän. Det finns två bakfickor och två framfickor, en med extraficka. Byxan har även två benfickor med bälg och dragkedja med plats för kniv och pennor. Den högra benfickan är utrustad med stor extraficka samt telefonficka.
Försäljningspris: 863 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas måndag, 19 okt.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4059006Servicebyxa med modern passform i stretch med förböjda knän. Det finns två bakfickor och två framfickor, en med extraficka. Byxan har även två benfickor med bälg och dragkedja med plats för kniv och pennor. Den högra benfickan är utrustad med stor extraficka samt telefonficka.
Produktinformation
Servicebyxa med modern passform i stretch med förböjda knän. Det finns två bakfickor och två framfickor, en med extraficka. Byxan har även två benfickor med bälg och dragkedja med plats för kniv och pennor. Den högra benfickan är utrustad med stor extraficka samt telefonficka. D-ring i linningen. Benen kan förlängas 5 cm. Stretchpaneler placerade på utvalda ställen för bästa rörelsefrihet. Stretchpartier av nylon/spandex på stuss, gren och knän. Övrigt tyg i mekanisk stretch. Material: 65% polyester, 35% bomull mekanisk stretch. Stretchpartier 94% nylon, 6 % spandex. Tvättråd: 60°C.
- Servicebyxa i svart unisex storlek C48
- Stretchpaneler i stuss gren och knän
- Förböjda knän för bättre rörlighet
- Benfickor med dragkedja för verktyg och pennor
- Telefonficka och D ring i linningen
- Ben kan förlängas 5 cm
| Tekniska data | |
| Kön | Unisex |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Industri/Service | Ja |
| Storlek | C48 |
| Säsong | Året runt |
Storlek C48
Material Polyester, Bomull, Nylon, Spandex
Modell Unisex
Färg Svart
EAN 7340098931286
Tillverkare
Kontakta tillverkaren Kontakta oss för mer information

Storlek
Känns som förväntat
Baserat på 1 storleksrecensioner
Eva,
kommer att köpa denna produkt fler gånger, väldigt sköna, man kan bocka sig ner utan bekymmer. alla byxor är som vanligt för långa i benen, så symaskinen fick arbeta.
John Arne,
Rätt storlek, trist "tyg".
