Ryobi ONE+ RY18HT55A-0Art.nr: 4034039
Ryobi
Häcksax
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034039
Ryobi RY18HT55A-0 är en kraftfull häcksax inom 18V ONE+ serien. Den har imponerande 55 cm laserskurna och diamantslipade knivar som enkelt klarar grenar med en diameter upp till 24 mm.
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034039
Produktinformation
Ryobi RY18HT55A-0 är en kraftfull häcksax inom 18V ONE+ serien. Den har imponerande 55 cm laserskurna och diamantslipade knivar som enkelt klarar grenar med en diameter upp till 24 mm. Med en innovativ och smal design, inklusive ett ergonomiskt loophandtag, ger den utmärkt balans och maximal användarkomfort. Häcksaxen har även en automatisk broms av knivarna för ökad säkerhet. Den levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under klippningen.
  • Innovativ ny design med ergonomiskt loophandtag och smalare enhet ger utmärkt balans
  • Lätt design med maximal komfort
  • 55 cm svärd med en grenkapacitet på 24 mm
  • Laserskrurna och diamantslipade knivar för extra fint resultat
  • Levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar
Leveransomfattning
  • 1 st HedgeSweep™ bladmantel
Tekniska data
Kraftkälla18V
Kapkapacitet24 mm
Svärdlängd55 cm
Varvtal1350 varv/minut
Bakre handtagLINEA
SvärdtypDiamantslipade knivar
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))93,7
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))2,3
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Ljudeffekt93,7 dB Lwa
Vibrationsnivå, handtag2,7 m/s²
Vibrationsnivå, stödhandtag3,2 m/s²
Vikt, utan batteri2,4 kg
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 550 mm
Spänning 18 V