Ryobi ONE+ RY18HT50A-125Art.nr: 4064998
Häcksax
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4064998En 18V ONE+ häcksax med 50 cm svärd med diamantslipade knivar. Häcksaxen har en grenkapacitet på 24 mm och en innovativ, ny, slimmad design med ergonomiskt loophandtag som ger utmärkt balans och maximal användarkomfort.
Inkl. moms
1 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18HT50A-125 är en 18V ONE+ häcksax med 50 cm svärd med diamantslipade knivar. Häcksaxen har en grenkapacitet på 24 mm och en innovativ, ny, slimmad design med ergonomiskt loophandtag som ger utmärkt balans och maximal användarkomfort. RY18HT50A-125 har automatisk broms av knivarna. Levereras med HedgeSweep lövfösare för enkel borttagning av klipprester under tiden du trimmar. Levereras även med Lithium+ 2,5 Ah-batteri och laddare (1,5Amph/tim). En del av ONE+systemet.
Leveransomfattning
- 1 styck Lithium+ 2,5 Ah-batteri
- 1 styck Laddare
- 1 styck HedgeSweep lövfösare
| Tekniska data | |
| Batterikapacitet | 2.5 Ah |
|---|---|
| Längd svärd | 500 mm |
| Max. grentjocklek | 24 mm |
| Märkspänning | 18 V |
| Strömförsörjning | Batteri |
| Vibrationsemissionsvärde ah | 2.3 m/s² |
| Vikt med batteri | 2.8 kg |
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V