Philips CorePro LEDbulbArt.nr: 28111153
LED-lampa
11 W, 1055 lm
Beskrivning
Art.nr: 28111153Frostad LED-lampa på 11W avsedd för att ersätta traditionella glödlampor. Levererar ett ljusflöde på 1055 lm med en inställbar färgtemperatur på 2200-2700 K. Ger stora energibesparingar och minimerar underhållskostnader. 15000 h i medellivslängd.
Produkten har utgått
Beskrivning
Art.nr: 28111153Frostad LED-lampa på 11W avsedd för att ersätta traditionella glödlampor. Levererar ett ljusflöde på 1055 lm med en inställbar färgtemperatur på 2200-2700 K. Ger stora energibesparingar och minimerar underhållskostnader. 15000 h i medellivslängd.
Produktinformation
Philips CorePro LEDbulb är en frostad LED-lampa på 11W som kan användas i befintliga armaturer med E27-sockel. Ersätter traditionella glödlampor. Lampan levererar ett ljusflöde på 1055 lm och har en inställbar färgtemperatur på 2200-2700 K. Ger stora energibesparingar och minimerar underhållskostnaderna. Har en medellivslängd på 15000 h.
- Kan användas i befintliga armaturer med E27-sockel
- Avsedd som ersättning för traditionella glödlampor
- Ger stora energibesparingar och minimerar underhållskostnaderna
- Inställbar färgkod/färgtemperatur
| Effekt | 11W |
| Färgtemperatur | 2200 - 2700 K |
| Ljusflöde | 1055 lm |
| Sockel | E27 |
| Kapslingsfärg | Vit |
| Strålningsvinkel | 200° |
| Lampform | Päronformad |
| Längd | 110 mm |
| Diameter | 60 mm |
| Medellivslängd | 15000 h |
| Ljusfärg | 822-827 (inställbart varmvitt) |
| Dimbar | Ja |
| Glastyp | Frostad |
| Märkspänning | 220 - 240V |
| Spänningstyp | AC |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80 - 89 |
| Energieffektivitetsklass | A+ |
| Nominell ström | 65 mA |
| Kapslingsklass | IP20 |
| Effektfaktor | 0,7 |
| Färgbeständighet (McAdam ellipse) | SDCM6 |
| Fjärrdrift möjlig | Nej |
| Min. antal tändningscykler | 50000 |
| Viktad energiförbrukning/1000 h | 11 kWh |
Serie Philips CorePro LEDbulb
Färgtemperatur 2700 K, 2700 K
Spänningstyp AC
Färg Vit
EAN 8718696762745
E-nummer 8293226
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
