Designlight D-15MW2CCTDAArt.nr: 4067927
Downlight
Beskrivning
Art.nr: 4067927Tracy är en flexibel downlight för allmänbelysning i offentliga byggnader, kontor, korridorer och liknande miljöer. Färgtemperaturen är justerbar mellan 3000K och 4000K och även effekten är justerbar, vilket ger flera kombinationer i en och samma produkt.
1 375 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 10-11 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067927Tracy är en flexibel downlight för allmänbelysning i offentliga byggnader, kontor, korridorer och liknande miljöer. Färgtemperaturen är justerbar mellan 3000K och 4000K och även effekten är justerbar, vilket ger flera kombinationer i en och samma produkt.
Produktinformation
Tracy är en flexibel downlight för allmänbelysning i offentliga byggnader, kontor, korridorer och liknande miljöer. Färgtemperaturen är justerbar mellan 3000K och 4000K och även effekten är justerbar, vilket ger flera kombinationer i en och samma produkt. Alla versioner är utrustade med kopplingsbox och snabbkoppling, vilket förenklar installationen för montören. Färg: vit RAL9003.
Variantval att välja mellan
10/15 W Standard – liten version, håldiameter 140–155 mm, tänd/släck via Dip-switch
15/20 W Standard – stor version, håldiameter 176–200 mm, tänd/släck via Dip-switch
15 W DALI – liten version, håldiameter 140–155 mm, full DALI-dimning
20 W DALI – stor version, håldiameter 176–200 mm, full DALI-dimning
Variantval att välja mellan
10/15 W Standard – liten version, håldiameter 140–155 mm, tänd/släck via Dip-switch
15/20 W Standard – stor version, håldiameter 176–200 mm, tänd/släck via Dip-switch
15 W DALI – liten version, håldiameter 140–155 mm, full DALI-dimning
20 W DALI – stor version, håldiameter 176–200 mm, full DALI-dimning
| Tekniska data | |
| Antal poler | 2 |
|---|---|
| Armatur med begränsad yttemperatur "D" (EN 60598-2-24) | Nej |
| Bluetoothstyrd | Nej |
| Borstad yta | Nej |
| Diameter (yttermått) | 176 mm |
| Dimning DALI | Ja |
| Dimning DALI-2 | Ja |
| Dimningsbar | Ja |
| Drivdon | LED-drivdon (konstantström) |
| Drivdon ingår | Ja |
| Energieffektivitetsklass ljuskälla (EU 2019/2015) | D |
| Färg hus/kapsling/stomme | Vit |
| Färg på ljus justerbar | Lägen |
| Färgtemperatur | 3000-4000 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 80-89 |
| Höjd/Djup | 67 mm |
| Inbyggnadsdiameter | 140-155 mm |
| Inbyggnadshöjd | 67 mm |
Energimärkning Ljuskälla - D
Färgtemperatur 4000 K
Diameter 176 mm
Dimbar Ja
Ljuskälla LED
Effekt lampa 15 W
Färg Vit
EAN 7340132806075
E-nummer 7477491
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information


