Jetting Screws 57060120Art.nr: 3015491
Träskruv
6 mm TFT, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3015491TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
350 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 10-11 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3015491TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
Produktinformation
TFT Jettingskruv är en patenterad träskruv med sänkhuvud. Skruvens unika idragningsegenskaper har uppnåtts genom att förse skruven med en skärande borrspets, samt med snedställda och längsgående skär mellan gängorna.
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 30 |
|---|---|
| Diameter | 6 mm |
| Diameter huvud | 12 mm |
| Försänkt huvud | Ja |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Övrigt |
| Höjd huvud | 3.5 |
| Längd | 120 mm |
| Längd gänga | 72 mm |
| Skruvsystem | Torx (TX) |
| Beteckning | TFT |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 120 mm
Huvuddiameter 12 mm
Bits T30
Diameter 6 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
EAN 7393940020096
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
