REYHER 009338100060070Art.nr: 3008578
Sexkantsskruv
M6 M6S 8.8, FZB, ISO 4017
Beskrivning
Art.nr: 3008578M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4017 (DIN 933), helgängad.
319 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
6 st i lager | Skickas måndag, 27 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3008578M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4017 (DIN 933), helgängad.
Produktinformation
M-gänga. Sexkantsskruv enligt ISO 4017 (DIN 933), helgängad.
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 1.0 mm |
|---|---|
| Gängtyp | M (metrisk) |
| Helgängad | Ja |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 4.0 mm |
| Längd | 70 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Nyckelvidd | 10 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 6 |
| Beteckning | M6S |
Förpackningsstorlek 200 Styck
Längd 70 mm
Huvuddiameter 10 mm
Diameter 6 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
EAN 7319000771562
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
