FIXX 560183Art.nr: 3052968
Sexkantsskruv
M16, M6S 8.8, ISO 4014, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3052968Delgängad sexkansskruv med M-gänga och tillverkad av stål, med blankförzinkad ytbehandling. Enligt ISO 4014 (DIN 931).
623 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Ej beställningsbar för tillfället
Om du vill bevaka när produkten är åter i lager behöver du acceptera cookies för marknadsföring. Klicka här för att hantera cookies.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3052968Delgängad sexkansskruv med M-gänga och tillverkad av stål, med blankförzinkad ytbehandling. Enligt ISO 4014 (DIN 931).
Produktinformation
Delgängad sexkansskruv med M-gänga och tillverkad av stål, med blankförzinkad ytbehandling. Enligt ISO 4014 (DIN 931).
- Sexkantigt huvud
- Delgängad M-gänga
- M6S 8.8
- Blankförzinkad
- För inomhus
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 2.0 mm |
|---|---|
| Gängtyp | M (metrisk) |
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 10.0 mm |
| Längd | 110 mm |
| Längd gänga | 38 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Nyckelvidd | 24 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 16 |
| Beteckning | M6S |
| Tekniska data: strong> | |
| Gänga | M16 |
| Längd | 110 mm |
| Gänglängd | 38 mm |
| Nyckelvidd | 24 mm |
| Huvudhöjd | 10 mm |
| Norm | ISO 4014/DIN 931 |
| Förpackningstyp | KA5 |
| Mått förpackning | 200x90x110 mm |
Förpackningsstorlek 25 Styck
Längd 110 mm
Huvuddiameter 10.0 mm
Ytbehandling Förzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
EAN 7333123006936
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
