Ejot 905310Art.nr: 3004949
Montageskruv
Ejofix-P, Kullrig PH2, 1000-pack
Beskrivning
Art.nr: 3004949Användningsområde: Lämplig vid innervägg och takmontage mot underlag av trä- eller stålregel (godstjocklek max 0,9 mm) där ett plant huvud krävs. Ytbehandling: Elförzinkad 5 µm för inomhusbruk.
471 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 7-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3004949Användningsområde: Lämplig vid innervägg och takmontage mot underlag av trä- eller stålregel (godstjocklek max 0,9 mm) där ett plant huvud krävs. Ytbehandling: Elförzinkad 5 µm för inomhusbruk.
Produktinformation
Användningsområde: Lämplig vid innervägg och takmontage mot underlag av trä- eller stålregel (godstjocklek max 0,9 mm) där ett plant huvud krävs. Ytbehandling: Elförzinkad 5 µm för inomhusbruk.
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 2 |
|---|---|
| Diameter | 4.2 mm |
| Diameter huvud | 8 mm |
| Längd | 16 mm |
| Skruvsystem | Phillips (PH) |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Beteckning | Ejofix-P |
| Material | Sätthärdat stål |
Förpackningsstorlek 1000 Styck
Längd 16 mm
Huvuddiameter 8 mm
Bits PH2
Diameter 4.2 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
Korrosivitetsklass C1
EAN 7319619053103
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
