FIXX 472669Art.nr: 3052724
Listskruv
3.8 mm, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3052724En list-/sockelskruv med borrspets och gängor anpassade för förankring i stål upp till 2 mm. Rillorna under huvudet försänker skruven.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3052724En list-/sockelskruv med borrspets och gängor anpassade för förankring i stål upp till 2 mm. Rillorna under huvudet försänker skruven.
Produktinformation
En list-/sockelskruv med borrspets och gängor anpassade för förankring i stål upp till 2 mm. Rillorna under huvudet försänker skruven. Skruven är lämplig vid montering av lister och socklar mot stålregel. Med Phillips kryssspår nr 2 och ett huvud på Ø5,5 mm.
- Diameter: 3.8 mm
- Längd: 58 mm
- Längd gänga: 40 mm
- Diameter huvud: 5.5 mm
- Borrkapacitet: 2 mm
- Bits storlek: PH2
- Material: Sätthärdat stål
- Ytbehandling: Elförzinkad för inomhusbruk
- Fixx-pack: PA 6
- Korrosivitestklass: C1
| Tekniska data | |
| Bitsstorlek | 2 |
|---|---|
| Diameter | 3.8 mm |
| Diameter huvud | 5.5 mm |
| Härdad | Ja |
| Korrosionsklass (EN ISO 9223) | C1 |
| Längd | 58 mm |
| Längd gänga | 40 mm |
| Material | Stål |
| Skruvsystem | Phillips (PH) |
| Ytskydd | Galvaniserad/Elförzinkad |
| Borrkapacitet | 2 mm |
| Fixx-pack | PA 6 |
| Material | Sätthärdat stål |
Förpackningsstorlek 250 Styck
Längd 58 mm
Huvuddiameter 5.5 mm
Bits 2
Diameter 3.8 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
Användningsmiljö Inomhus torr miljö
Korrosivitetsklass C1
EAN 7333123002150
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
