Contura Space SPNK 600Art.nr: 4096249
Duschvägg
rak, borstad aluminium/klart glas, 600 mm
Beskrivning
Art.nr: 4096249Rak enkeldörr med matt aluminiumprofil och klart härdat säkerhetsglas och handtagsprofil. OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
3 499 kr
Inkl. moms
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096249Rak enkeldörr med matt aluminiumprofil och klart härdat säkerhetsglas och handtagsprofil. OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
Produktinformation
Rak enkeldörr med matt aluminiumprofil och klart härdat säkerhetsglas och handtagsprofil.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
OBS! 2 dörrar för hörnlösning.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Aluminium |
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd totalt | 2000 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för hörningång | 590-610 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering i linje | 590-610 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för montering med sidovägg | 590-610 mm |
| Inbyggnadsbredd dörr för nischmontage | 590-610 mm |
| Lämplig för hörningång | Ja |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering i linje | Ja |
| Lämplig för montering med sidovägg | Nej |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för nischmontage | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | SPNK 600 |
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 200 cm
Bredd 60 cm
Färg Aluminium
EAN 7391515430998
RSK-nummer 7399677
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
