Contura Space SBNK 80Art.nr: 4096294
Duschvägg
borstad aluminium/klart glas, 2 dörrar
Beskrivning
Art.nr: 4096294Duschvägg Space 80 är en bockad dörr i klart glas med aluminiumprofiler.
7 404 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096294Duschvägg Space 80 är en bockad dörr i klart glas med aluminiumprofiler.
Produktinformation
Duschvägg Space 80 är en bockad dörr i klart glas med aluminiumprofiler.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Glans profil | Matt |
| Glas-/Plastdekor | Nej |
| Höjd | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material duschväggspanel | Säkerhetsglas |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Minsta bredd | 790-810 mm |
| Pendel-/Saloondörr | Ja |
| Profil | Delvis profilerad |
| Radie | 550 mm |
| Största bredd | 790-810 mm |
| Typ av dörr | Svängdörr 2-delad |
| REACH Datum | 2021-06-29 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | Med Knopp |
Dörrform Vinkel
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 2000 mm
Bredd 800 mm
Färg Aluminium
EAN 7391515446197
RSK-nummer 7379120
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
