Contura Showerama SpaceArt.nr: 4096228
Duschhörna
90x90x200cm, borstad aluminium/klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096228Contura Space duschhörna med raka dörrar i klart glas medaluminiumprofiler. Komplett hörna.
8 476 kr
Inkl. moms
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096228Contura Space duschhörna med raka dörrar i klart glas medaluminiumprofiler. Komplett hörna.
Produktinformation
Contura Space duschhörna med raka dörrar i klart glas medaluminiumprofiler. Komplett hörna.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Silver |
| Höjd | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Minsta bredd | 890-910 mm |
| Pendel-/Saloondörr | Nej |
| Profil | Med profil |
| Största bredd | 890-910 mm |
| Typ av dörr | Skjutdörr 2-delad |
| Glastyp | Klarglas |
| REACH Datum | 2021-07-06 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
Dörrform Rak
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 2000 mm
Bredd 900 mm
Färg Aluminium, Silver
EAN 4025410633958
RSK-nummer 7379198
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
