Grohe Cube CeramicArt.nr: 4033543
Tvättställ
Beskrivning
Art.nr: 4033543GROHE Cube Ceramic är ett 1000x490 mm vägghängt tvättställ med bräddavlopp. Tillför dynamisk och sofistikerad design i ditt badrum med den minimalistiska elegansen hos GROHE Cube Ceramic 100-tvättstället.
6 567 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 9-16 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033543GROHE Cube Ceramic är ett 1000x490 mm vägghängt tvättställ med bräddavlopp. Tillför dynamisk och sofistikerad design i ditt badrum med den minimalistiska elegansen hos GROHE Cube Ceramic 100-tvättstället.
Produktinformation
GROHE Cube Ceramic är ett 1000x490 mm vägghängt tvättställ med bräddavlopp. Tillför dynamisk och sofistikerad design i ditt badrum med den minimalistiska elegansen hos GROHE Cube Ceramic 100-tvättstället. Det här generösa väggmonterade tvättstället är konstruerat med elegant profil och rena linjer och mäter 1000x490 mm. Tvättställets eldfasta lera i glänsande Alpine White ger en hållbar yta som behåller sitt fantastiska utseende under många år framöver. Dessutom förhindrar den innovativa GROHE PureGuard-ytbehandlingen ansamling av bakterier och avvisar smuts och kalk för ett glänsande och lättrengjort alternativ.
- Vägghängd
- 1 hål stansat, 2 hål förstansade
- Med bräddavlopp
- 1000 x 490 mm
- Sanitetsporslin
- Fin eldfast lera
- PureGuard anit-droppbeläggning och anit-bakteriell glasering
Leveransomfattning
- Monteringssats
| Tekniska data | |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
|---|---|
| Antal bassänger | 1 |
| Anti-bakteriell | Ja |
| Armaturhål | Mitten |
| Bredd/Diameter | 1010 mm |
| c/c-mått bulthål | 280-280 mm |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Djup | 490 mm |
| Form | Rektangulär |
| Färg | Vit |
| Höjd | 125 mm |
| Lämplig för ben | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Ja |
| Material | Keramik |
| Med bakvägg | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
| Monteringsmetod | Hängande |
| Smutsavvisande | Ja |
| Stansbara armaturhål | Vänster och höger |
| Typ av fastsättning | Konsol och bult |
| Vattenlåskåpa medlevereras | Nej |
Material Porslin
Form Rektangulär
Kranhålsplacering Mitten
CC-mått 280 mm
Monteringsmått (LxB) 490 mm
Med kranhål Ja
Bredd 1010 mm
Djup 490 mm
Bräddavlopp Ja
Färg Vit
EAN 4005176438356
RSK-nummer 7550795
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
