Grohe Bau CeramicArt.nr: 4033550
Tvättställ
Beskrivning
Art.nr: 4033550GROHE Bau Ceramic 45-tvättstället ger en modern och diskret stil som låter dig skapa ditt drömbadrum. Det väggmonterade tvättstället är konstruerat med avskalad stil och rena linjer och mäter 453 mm x 354 mm.
704 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 11-18 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033550GROHE Bau Ceramic 45-tvättstället ger en modern och diskret stil som låter dig skapa ditt drömbadrum. Det väggmonterade tvättstället är konstruerat med avskalad stil och rena linjer och mäter 453 mm x 354 mm.
Produktinformation
GROHE Bau Ceramic 45-tvättstället ger en modern och diskret stil som låter dig skapa ditt drömbadrum. Det väggmonterade tvättstället är konstruerat med avskalad stil och rena linjer och mäter 453 mm x 354 mm. Tvättställets vitrösa porslin i glänsande Alpine White ger en hållbar yta som behåller sitt fantastiska utseende under många år framöver.
GROHE Bau Ceramics har utformats för att passa sömlöst med GROHE Bauline-blandarna. Detta ger fullständig estetisk harmoni och utmärkt prestanda, vilket underlättar designprocessen.
GROHE Bau Ceramics har utformats för att passa sömlöst med GROHE Bauline-blandarna. Detta ger fullständig estetisk harmoni och utmärkt prestanda, vilket underlättar designprocessen.
- Bau Ceramic
- Handtvättställ 45
- Vägghängd
- 1 hål
- Med bredavlopp
- 453 x 354 mm
- Sanitetsartikel
| Tekniska data | |
| Antal armaturhål per tvättställ | 1 |
|---|---|
| Antal bassänger | 1 |
| Anti-bakteriell | Nej |
| Armaturhål | Mitten |
| Avställningsyta | Baksida |
| Ben medlevereras | Nej |
| Bredd/Diameter | 453 mm |
| Centrumavstånd bulthål | 205 mm |
| Diameter utloppshål | 46 mm |
| Djup | 354 mm |
| Form | Oval |
| Färg | Vit |
| Höjd | 151 mm |
| Lämplig för ben | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, höger | Nej |
| Lämplig för hörnmontering, vänster | Nej |
| Lämplig för möbelmontering | Nej |
| Lämplig för pelare | Nej |
| Lämplig för vattenlåskåpa | Ja |
| Material | Keramik |
| Med bakvägg | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bottenventil och integrerat bräddavlopp | Nej |
Material Porslin
Monteringstyp Vägg
Form Oval
Kranhålsplacering Mitten
CC-mått 205 mm
Monteringsmått (LxB) 354 mm
Med kranhål Ja
Bredd 453 mm
Djup 354 mm
Bräddavlopp Ja
Färg Vit
EAN 4005176406218
RSK-nummer 7550829
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
