Grohe GETArt.nr: 4095938
Tvättställsblandare
Beskrivning
Art.nr: 4095938Get E tvättställsblandare med beröringsfri infraröd elektronik – utrustad med avancerad infraröd sensor för dubbelriktad kommunikation som möjliggör smidig övervakning, konfiguration och service; etthålsmontage; drivs av 6 V litiumbatteri (CR-P2) med en livslängd på ca 7 år vid 150 aktiveringar per dag samt stegvis visning av batteristatus; integrerad blandningsanordning med justerbar varmvattensbegränsare för ökad säkerhet; utrustad med integrerad magnetventil och externt batteri; energieffektiv GROHE Water Saving strålsamlare med ett flöde på 5,7 l/min; inloppssil, flexibla anslutningsslangar och backventil för trygg och problemfri installation; snabbt och enkelt montage tack vare system för snabb montering; 7 förinställda program inklusive autospolning, termisk desinfektion och rengöringsläge för optimal hygien; möjlighet till utökad funktionalitet och exakta inställningar via fjärrkontroll (36 407); ljudklassad enligt DIN 4109; IP-klass 59; CE-märkt; fungerar vid lägsta tryck på 1,0 bar.
5 302 kr
Inkl. moms
Skickas om 2-4 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4095938Get E tvättställsblandare med beröringsfri infraröd elektronik – utrustad med avancerad infraröd sensor för dubbelriktad kommunikation som möjliggör smidig övervakning, konfiguration och service; etthålsmontage; drivs av 6 V litiumbatteri (CR-P2) med en livslängd på ca 7 år vid 150 aktiveringar per dag samt stegvis visning av batteristatus; integrerad blandningsanordning med justerbar varmvattensbegränsare för ökad säkerhet; utrustad med integrerad magnetventil och externt batteri; energieffektiv GROHE Water Saving strålsamlare med ett flöde på 5,7 l/min; inloppssil, flexibla anslutningsslangar och backventil för trygg och problemfri installation; snabbt och enkelt montage tack vare system för snabb montering; 7 förinställda program inklusive autospolning, termisk desinfektion och rengöringsläge för optimal hygien; möjlighet till utökad funktionalitet och exakta inställningar via fjärrkontroll (36 407); ljudklassad enligt DIN 4109; IP-klass 59; CE-märkt; fungerar vid lägsta tryck på 1,0 bar.
Produktinformation
Get E tvättställsblandare med beröringsfri infraröd elektronik – utrustad med avancerad infraröd sensor för dubbelriktad kommunikation som möjliggör smidig övervakning, konfiguration och service; etthålsmontage; drivs av 6 V litiumbatteri (CR-P2) med en livslängd på ca 7 år vid 150 aktiveringar per dag samt stegvis visning av batteristatus; integrerad blandningsanordning med justerbar varmvattensbegränsare för ökad säkerhet; utrustad med integrerad magnetventil och externt batteri; energieffektiv GROHE Water Saving strålsamlare med ett flöde på 5,7 l/min; inloppssil, flexibla anslutningsslangar och backventil för trygg och problemfri installation; snabbt och enkelt montage tack vare system för snabb montering; 7 förinställda program inklusive autospolning, termisk desinfektion och rengöringsläge för optimal hygien; möjlighet till utökad funktionalitet och exakta inställningar via fjärrkontroll (36 407); ljudklassad enligt DIN 4109; IP-klass 59; CE-märkt; fungerar vid lägsta tryck på 1,0 bar.
| Tekniska data | |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
|---|---|
| REACH Datum | 2025-11-05 |
| REACH Informationsplikt | Ja |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Svart |
| Bygghöjd undersida utlopp | 107 mm |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Längd utsprång utloppspip | 106 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Material handtag | Mässing |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med bottenventil | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
Med bottenventil Ja
Material Mässing
Hög modell Nej
Anslutning Slätände
Med handdusch Nej
Ytskydd Förkromad
Färg Svart
EAN 4067393026594
RSK-nummer 8430085
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
