Grohe Get MArt.nr: 4095940
Tvättställsblandare
mattsvart
Beskrivning
Art.nr: 4095940GROHE Get tvättställsblandare i M-size med elegant matt svart finish är ett stilrent och modernt val för badrummet. Den minimalistiska designen kombineras med ett robust metallgrepp som ger en stabil och bekväm känsla vid användning.
1 998 kr
Inkl. moms
Skickas om 2-4 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4095940GROHE Get tvättställsblandare i M-size med elegant matt svart finish är ett stilrent och modernt val för badrummet. Den minimalistiska designen kombineras med ett robust metallgrepp som ger en stabil och bekväm känsla vid användning.
Produktinformation
GROHE Get tvättställsblandare i M-size med elegant matt svart finish är ett stilrent och modernt val för badrummet. Den minimalistiska designen kombineras med ett robust metallgrepp som ger en stabil och bekväm känsla vid användning.
Blandaren är utrustad med GROHE SilkMove® keramisk insats som säkerställer mjuk och exakt kontroll av både temperatur och vattenflöde. Med GROHE Water Saving-teknologi minskar vattenförbrukningen utan att kompromissa med komforten, med ett maximalt flöde på 5 l/min vid 3 bar. För ytterligare kontroll kan både flödesbegränsaren och minimumflödet justeras efter behov, ner till 2,5 l/min.
Den medföljande bottenventilen (1 1/4") bidrar till en komplett och smidig lösning, medan flexibla anslutningsslangar underlättar installationen. GROHE QuickTool ingår dessutom för en snabb och enkel montering.
GROHE Get är det perfekta valet för dig som vill kombinera modern design, hög kvalitet och vattenbesparande funktioner i ett och samma paket.
Blandaren är utrustad med GROHE SilkMove® keramisk insats som säkerställer mjuk och exakt kontroll av både temperatur och vattenflöde. Med GROHE Water Saving-teknologi minskar vattenförbrukningen utan att kompromissa med komforten, med ett maximalt flöde på 5 l/min vid 3 bar. För ytterligare kontroll kan både flödesbegränsaren och minimumflödet justeras efter behov, ner till 2,5 l/min.
Den medföljande bottenventilen (1 1/4") bidrar till en komplett och smidig lösning, medan flexibla anslutningsslangar underlättar installationen. GROHE QuickTool ingår dessutom för en snabb och enkel montering.
GROHE Get är det perfekta valet för dig som vill kombinera modern design, hög kvalitet och vattenbesparande funktioner i ett och samma paket.
| Tekniska data | |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
|---|---|
| REACH Datum | 2025-06-25 |
| REACH Informationsplikt | Ja |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/8" (10) |
| Antal armaturhål | 1-hål |
| Basfärg | Svart |
| Bygghöjd undersida utlopp | 98 mm |
| Form pip | Rak |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Ljudklass (EN ISO 3822) | Grupp I, <=20 dB(A) |
| Längd utsprång utloppspip | 122 mm |
| Lågtrycksutförande | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Med avloppsplugg | Nej |
| Med bottenventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Nej |
| Med kedja | Nej |
| Med kedjefäste | Nej |
| Med kopplingar | Nej |
| Med maskinavstängning | Nej |
| Med sidodusch | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
Med bottenventil Ja
Material Mässing
Hög modell Ja
Anslutning Slätände
Med handdusch Nej
Ytskydd Belagd
Färg Svart
EAN 4067393020158
RSK-nummer 8447020
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
