Mora MMIX II 331205Art.nr: 4067195
Duschblandare
termostat, med utlopp upp, krom
Beskrivning
Art.nr: 4067195Klassisk duschblandare MMIX från Mora i kromat utförande som fått en rakare form och ett djärvare uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering sedan tidigare version i form av en förbättrad termostat som inte bara ger bästa tänkbara energieffektivitet, utan även en duschupplevelse i högsta klass.
3 780 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
2 st i lager | Skickas måndag, 27 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067195Klassisk duschblandare MMIX från Mora i kromat utförande som fått en rakare form och ett djärvare uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering sedan tidigare version i form av en förbättrad termostat som inte bara ger bästa tänkbara energieffektivitet, utan även en duschupplevelse i högsta klass.
Produktinformation
Klassisk duschblandare MMIX från Mora i kromat utförande som fått en rakare form och ett djärvare uttryck. Även insidan har fått sig en uppgradering sedan tidigare version i form av en förbättrad termostat som inte bara ger bästa tänkbara energieffektivitet, utan även en duschupplevelse i högsta klass. Välj mellan 150 c/c och 160 c/c.
| Tekniska data | |
| Accentfärg | Krom |
|---|---|
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 3/4" |
| Basfärg | Krom |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | Ansl. 15 (1/2") |
| Kall blandarkropp | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Modell/Utförande | Mekanisk |
| Placering utlopp | Uppåt |
| Temperaturspärr (38°C) | Ja |
| Typ av grepp | Tvågrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Ja |
| Ytskydd | Förkromad |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Bly |
| REACH Datum | 2024-11-27 |
Material Mässing
CC-mått 150 mm
Ytskydd Förkromad
Utloppsplacering Upp
Färg Krom
EAN 4067195
RSK-nummer 8350304
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
