Ryobi ONE+ HP RY18LTX33A-0Art.nr: 4034012
Ryobi
Grästrimmer
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034012
Ryobi RY18LTX33A-0 är en kraftfull grästrimmer inom 18V ONE+ HP-serien. Den är utrustad med avancerad borstlös motorteknologi och har automatisk trådmatning med dubbel 1,65 mm trimmertråd.
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034012
Produktinformation
Ryobi RY18LTX33A-0 är en kraftfull grästrimmer inom 18V ONE+ HP-serien. Den är utrustad med avancerad borstlös motorteknologi och har automatisk trådmatning med dubbel 1,65 mm trimmertråd. Med en klippkapacitet på 28/33 cm och variabel hastighet i två lägen möjliggör grästrimmern effektiv trimning i din trädgård. EasyEdge-funktionen tillåter rotation av trimmerhuvudet för att använda enheten som kantklippare.
  • Brushless motor med utmärkt prestanda för att klara även de tuffaste arbetsförhållandena
  • Justerbar klippbredd från 28-33 cm för optimal anpassning efter gräsförhållande
  • En vikt på 25 kg (utan batteri) är en fördel när du arbetar längre
  • Två lägen med variabel hastighet ger optimal kontroll av både driftstid och kraft
  • Gummibelagt handtag för maximal bekvämlighet under längre användning
  • Effektiv Brushless motor för längre driftstid
Leveransomfattning
  • 1 st Trimmerhuvud med automatisk trådmatning
Tekniska data
Kraftkälla18V
Obelastad hastighet6800 varv/minut
Klippbredd28/33 cm
Trimmertråd1,65 mm
TrådmatningssystemAuto-feed
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))97
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))92,5
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))77,3
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]3
Garanterad felmarginal på ljudeffektnivå (dB(A))3,7
Vibrationsnivå bakre handtag: tomgång0,1 m/s²
Vibrationsnivå främre handtag: tomgång0,2 m/s²
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vikt, utan batteri2,5 kg
Klippbredd 280 mm, 330 mm
Passande trimmertråd 1.65 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V