Ryobi ONE+ RY18LMX46A-250Art.nr: 4064978
Ryobi
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4064978
En ONE+ 18V gräsklippare med en borstlös motor som ger både längre livslängd och högre prestanda jämfört med traditionella motorer. Med klippbredd på 46 cm kan gräsklipparen effektivt klippa stora gräsytor på kort tid.
Inkl. moms
Skickas 2026-05-15
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4064978
Produktinformation
Ryobi RY18LMX46A-250 är en ONE+ 18V gräsklippare med en borstlös motor som ger både längre livslängd och högre prestanda jämfört med traditionella motorer. Med klippbredd på 46 cm kan gräsklipparen effektivt klippa stora gräsytor på kort tid. Dessutom har RY18LMX46A-250 en justerbar klipphöjd i 10 olika nivåer, vilket ger användaren möjlighet att anpassa klippningen efter gräsets längd och önskad estetik, med klipphöjder från 25 mm till 100 mm. En 55 liters gräsuppsamlare medföljer, vilket minimerar behovet av att tömma uppsamlaren under klippningen och gör det möjligt att klippa större områden utan avbrott. Trots sin imponerande kapacitet är gräsklipparen kompakt och lättviktsdesignad för enkel hantering och förvaring. Den är också enkel och smidig att använda, vilket gör den perfekt för både professionella trädgårdsmästare och hemmabruk.
  • Perfekt för medium till stora trädgårdar
  • Stor gräsuppsamlare på 55 l innebär längre klipptid och mindre tid åt att tömma behållaren
  • Justera enkelt klipphöjden från 25 till 100 mm i tio olika positioner
  • Denna produkt kräver två 18V ONE+ batterier i order för att fungera
Leveransomfattning
  • 2 stycken Lithium+ 5,0 Ah-batterier
  • 1 styck Laddare (2,0 Amp/tim.)
Tekniska data
Märkspänning18 V
Skärbredd460 mm
Skärhöjd25-45 mm
StrömförsörjningBatteri
Vikt med batteri22.5 kg
Vikt utan batteri22.0 kg
Volym uppsamlingsenhet55 l
Klippbredd 460 mm
Klipphöjd 25 mm, 45 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 599 mm²