Ryobi ONE+ RY18LMX40C-0Art.nr: 4033984
Ryobi
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033984
Ryobi RY18LMX40C-0 är en 18V gräsklippare med borstlös motor som ger längre livslängd och högre effektivitet. Med en klippbredd på 40 cm och justerbar klipphöjd i 7 nivåer från 25 mm till 70 mm, kan gräsklipparen anpassas efter olika gräshöjder.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033984
Produktinformation
Ryobi RY18LMX40C-0 är en 18V gräsklippare med borstlös motor som ger längre livslängd och högre effektivitet. Med en klippbredd på 40 cm och justerbar klipphöjd i 7 nivåer från 25 mm till 70 mm, kan gräsklipparen anpassas efter olika gräshöjder. RY18LMX40C-0 är utrustad med en 50 liter gräsuppsamlare och har en kompakt och lätt design för enkel hantering. Enkel och snabb montering gör gräsklipparen användarvänlig.
  • 40 cm klippbredd gör gräsklipparen idealisk till mediumstora trädgårdar
  • Brushless motor levererar mer kraft och förbättrad drifftid
  • Justera enkelt klipphöjden i 7 positioner från 25 till 70 mm
Leveransomfattning
  • Bio-Clip plugg
  • Uppsamlare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Kapacitet, uppsamlare50 l
Klippbredd40 cm
Klipphöjd25-75 mm
Varvtal3600 varv/minut
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))82,8
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]2,5
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))95
Garanterad felmarginal på ljugeffektnivå (dB(A))1,6
Uppmätt ljudeffektnivå (dB(A))92,8
Vibrationsnivå, höger handtag1,2 m/s²
Vibrationsnivå, vänster handtag1,2 m/s²
Vibrationsnivå vänster handtag: felmarginal1,5 m/s²
Vibrationsnivå höger handtag: felmarginal1,5 m/s²
Vikt, utan batteri19,79 kg
Klippbredd 400 mm
Klipphöjd 25 mm, 75 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 399 mm²