Ryobi ONE+ RY18LMX40B-240Art.nr: 4046758
Ryobi
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4046758
Ryobi RY18LMX40B-240 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid.
Inkl. moms
2 st i lager | Skickas fredag, 15 maj
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4046758
Produktinformation
Ryobi RY18LMX40B-240 är en kraftfull gräsklippare inom 18V ONE+ HP-serien, utrustad med avancerad borstlös motorteknologi för hög prestanda. Drivs av ett 18V-batteri med möjlighet att ansluta ytterligare ett batteri för förlängd driftstid. Klippbredden är 40 cm och höjden justeras centralt i 7 lägen (25-75 mm). Gräsklipparen är försedd med en 50 l uppsamlare som har en hård ovansida, är det enkelt att montera och har en lätt vikt för bekväm användning. Levereras med bioplugg för mulching.
  • 40 cm klippbredd ger en bra balans mellan täckning och manöverbarhet
  • Klipp ända upp till kanten eller runt rabatter med EasyEdge gräskammen
  • Robust central justering av klipphöjden i 7-läge gör det enkelt att ändra klipphöjden mellan 25 mm till 75 mm
  • Upp till 25% mer kraft när ett andra batteri är isatt
Leveransomfattning
  • 2 stycken Lithium+ 4,0Ah-batteri
  • 1 styck laddare
  • 1 styck bioplugg
  • 1 styck uppsamlare
Tekniska data
StrömförsörjningBatteri
Märkspänning18 V
Skärbredd400 mm
Skärhöjd25-75 mm
Vikt med batteri18.6 kg
Vikt utan batteri18.2 kg
Volym uppsamlingsenhet50 l
Klippbredd 40 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 550 mm²