Ryobi ONE+ RY18LMX37A-0Art.nr: 4033982
Ryobi
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033982
Ryobi RY18LMX37A-0 är en effektiv gräsklippare inom 18V ONE+ serien med borstlös motor för längre hållbarhet och högre effektivitet. Den har en klippbredd på 37 cm och arbetar med 3800 v/min.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
1 st i lager | Skickas fredag, 15 maj
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033982
Produktinformation
Ryobi RY18LMX37A-0 är en effektiv gräsklippare inom 18V ONE+ serien med borstlös motor för längre hållbarhet och högre effektivitet. Den har en klippbredd på 37 cm och arbetar med 3800 v/min. Med funktioner som Bio-Clip och en uppsamlare på 45 l möjliggör den olika klippalternativ. Central justering av klipphöjder erbjuds i 6 lägen, varierande från 25 mm till 70 mm. RY18LMX37A-0 har en kompakt och lätt design gör den enkel att använda. Gräsklipparen levereras även med en Bio-plugg.
  • Brushless motor ger utmärkt klipp- och uppsamlingsförmåga
  • Robust central höjdjustering i 6 steg 25-70 mm
  • 37 cm klippbredd med design för enkel manövrering i trädgården
  • Klipp ända upp till kanten med EasyEdge
  • Ergonomiska ihopfällbara handtag och uppsamlare för kompakt förvaring
Leveransomfattning
  • 1 st Bioklipp-plugg
  • 1 st 45 liters uppsamlare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Klippbredd37 cm
Framhjul, Ø14 cm
Bakhjul, Ø18 cm
BioklippJa
DrivmekanismTryck
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Lämplig för trädgårdsstorlek150m² - 249m²
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))78,5
Ljudeffekt89 dB Lwa
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå1,3 m/s²
Vikt, utan batteri11 kg
Klippbredd 370 mm
Klipphöjd 25 mm, 70 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 249 mm²