Ryobi ONE+ RY18LMX33A-0Art.nr: 4033979
Ryobi
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033979
Ryobi RY18LMX33A-0 är en 33 cm borstlös gräsklippare på 18V som är speciellt utformad för enkel manövrerbarhet och förbättrad klipprestanda, perfekt för mindre trädgårdar. Den borstlösa motorn ger inte bara mer kraft utan också en smidigare klippning och längre drifttid för att hantera gräsmattan effektivt.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
2 st i lager | Skickas fredag, 15 maj
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033979
Produktinformation
Ryobi RY18LMX33A-0 är en 33 cm borstlös gräsklippare på 18V som är speciellt utformad för enkel manövrerbarhet och förbättrad klipprestanda, perfekt för mindre trädgårdar. Den borstlösa motorn ger inte bara mer kraft utan också en smidigare klippning och längre drifttid för att hantera gräsmattan effektivt. Dess robusta konstruktion säkerställer en jämnare klippning, vilket resulterar i en välskött och jämn gräsmatta.
Det nyutvecklade klippaggregatet förbättrar uppsamlingsförmågan, vilket minimerar tiden för tömning av gräsuppsamlaren och ger mer tid för själva klippningen. Höjdjusteringen kan enkelt anpassas i 7 lägen från 25 till 90 mm för olika klippbehov. Den har även ett enkelt fällbart handtag för smidig förvaring och transport.
  • Brushless motor levererar mer kraft och smidig klippning samt längre drifttid
  • Robust konstruktion ger jämnare klippning och därmed en jämnare och mer välskött gräsmatta
  • Höjdjustering i 7 lägen från 25 till 90 mm
  • Enkelt fällbart handtag gör det enkelt att förvara och ställa upp gräsklipparen
Leveransomfattning
  • 1 st 35 liters gräsuppsamlare
Tekniska data
Kraftkälla18V
Klippbredd33 cm
Varvtal4200 varv/minut
Kapacitet, uppsamlare30 l
Klipphöjd25-90 mm
BakutkastNej
BioklippNej
DrivmekanismTryck
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Lämplig för trädgårdsstorlek150m² - 249 m²
Vibrationsnivå, höger handtag0,8 m/s²
Vibrationsnivå, vänster handtag0,9 m/s²
Vibrationsnivå vänster handtag: felmarginal1,5 m/s²
Vibrationsnivå höger handtag: tomgång1,5 m/s²
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))91,08
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))80
Garanterad ljudeffektnivå (dB(A))92
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]3
Vikt, utan batteri9,3 kg
Klippbredd 330 mm
Klipphöjd 25 mm, 90 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 249 mm²