Ryobi MAX POWER RY72ZTRX137-310Art.nr: 4034352
Ryobi
Åkgräsklippare
72V, med laddare
Beskrivning
Art.nr: 4034352
Ryobi RY72ZTRX137-310 är en banbrytande åkgräsklippare som kombinerar kraft och smidighet. Driven av 5 borstlösa motorer och med möjlighet att konfigurera batterilayouten upp till 3x 72V eller 4x 36V, ger den flexibilitet och imponerande prestanda.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4034352
Produktinformation
Ryobi RY72ZTRX137-310 är en banbrytande åkgräsklippare som kombinerar kraft och smidighet. Driven av 5 borstlösa motorer och med möjlighet att konfigurera batterilayouten upp till 3x 72V eller 4x 36V, ger den flexibilitet och imponerande prestanda. Den 137cm breda klippbredden gör den idealisk för gräsmattor upp till 16,000m2. Laddningstiden är endast 2,0 timmar, och bekvämligheter som justerbart handtag och LCD-skärm förbättrar användarupplevelsen. Paketet inkluderar 3x 72V batteri på 10Ah och 14Ah laddare.
Ryobi RY72ZTRX137-310 överträffar förväntningarna med lithium-ion batteriteknik och utbytbara batterier. Den klipper upp till 10,000m2 med 5 borstlösa motorer och 3 stycken 72V lithium batterier på 10Ah. Snabb laddning på mindre än 2,5 timmar och möjligheten till utökad täckning upp till 16,000m2 gör gräsklipparen till en effektiv trädgårdspartner. Det intelligenta drivsystemet ger överlägsen manövrerbarhet, och CROSS CUT multibladsystemet garanterar utmärkt klipp- och mulchingprestanda. Kompatibel med 36V MAXPOWER batteriplattformen för ytterligare flexibilitet med upp till 4 MAXPOWER batterier. Ryobi RY72ZTRX137-310 är inte bara kraftfull utan även designad för att förenkla din gräsklippningsrutin.
  • 5 st Brushless motorer
  • Konfigurerbar batterilayout upp till 3x72V och 4x36V
  • Passar genom en standard trädgårdsgrind
  • 2 timmar laddningstid
  • Klippbredd på 137 cm
  • Klipper gräsmattor upp till 16.000 m2 i storlek
  • Justerbart klippningshöjd mellan 25-100 mm
Leveransomfattning
  • 3 st Batterier, 72V, 10Ah, Li-ion
  • 1 st Laddare
Tekniska data
BioklippJa
Bio-klipp plugg medföljerJa
DrivmekanismÅkgräsklippare
Gräsmattans komplexitetKomplex
Klippbredd137 cm
Klipphöjd25 - 100 mm
Max hastighet13 km/h
Max. arbetsyta16.000 m²
KlippareaMer än 2.000 m²
Typisk laddningstid150 min
Antal medföljande batterier3
Batterikapacitet10Ah
BatteritypLi-ion
Kraftkälla72V
Medföljer laddareJa
Typisk laddningstid150 min
Klippbredd 1370 mm
Klipphöjd 25 mm, 100 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 72 V
Klipparea 16000 mm²