Ryobi MAX POWER RY36LMX51A-160Art.nr: 4033976
Ryobi
Gräsklippare
med batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033976
Ryobi RY36LMX51A-160 är en kraftfull och mångsidig gräsklippare med borstlös motor på 36V, perfekt för effektiv gräsklippning. Med Lithium+ 6,0Ah High Energy™ 36V batteri ger gräsklipparen en pålitlig prestanda.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4033976
Produktinformation
Ryobi RY36LMX51A-160 är en kraftfull och mångsidig gräsklippare med borstlös motor på 36V, perfekt för effektiv gräsklippning. Med Lithium+ 6,0Ah High Energy 36V batteri ger gräsklipparen en pålitlig prestanda. Den självgående funktionen och en klippbredd på 51 cm gör den idealisk för medelstora till större gräsmattor. Funktioner som Bio Clip, uppsamlare på 50 liter och bakutkast ger flexibilitet i hanteringen av klipprester. Central justering av 7 klipphöjder (25-100 mm) ger anpassningsbarhet för olika gräshöjder. Förvaring för ett extrabatteri direkt på klipparen möjliggör kontinuerlig drift. Den borstlösa motorn ökar hållbarheten och effektiviteten.
  • 51 cm klippbredd, perfekt för större trädgårdar
  • Brushless motor för prestanda som en bensindriven klippare
  • Variabel hastighetskontroll och självgående drivsystem för bekväm manövrering
  • Teleskophandtag och ihopfällbar 70 liters uppsamlare för kompakt förvaring
  • Stora bakre hjul för bättre rörlighet
  • Enkel central höjdjustering i 7 steg, 25-100mm
  • LED-lyktor för bättre sikt
Leveransomfattning
  • 1 st Bioklipp-plugg
  • 1 st 70 liters uppsamlare
  • 1 st Batteri, 36V, 6.0Ah
  • 1 st Laddare
Tekniska data
Kraftkälla36V
Klippbredd51 cm
BioklippJa
DrivmekanismSjälvgående
Gräsmattans komplexitetEnkel/Komplex
Lämplig för trädgårdsstorlek600m² - 999m²
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))89,9
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))78,7
Felmarginal vibrationsnivå1,5 m/s²
Vibrationsnivå0,7 m/s²
Batterikapacitet6 Ah
Typisk laddningstid200 min
Vikt, utan batteri24,7 kg
Vikt, med batteri (EPTA)26,7 kg
Klippbredd 510 mm
Klipphöjd 25 mm, 100 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 36 V
Klipparea 999 mm²