Ryobi ONE+ RY18LMX37A-0Art.nr: 4033982
Gräsklippare
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: 4033982Ryobi RY18LMX37A-0 är en effektiv gräsklippare inom 18V ONE+ serien med borstlös motor för längre hållbarhet och högre effektivitet. Den har en klippbredd på 37 cm och arbetar med 3800 v/min.
Inkl. moms
1 st i lager | Skickas fredag, 15 maj
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Produktinformation
Ryobi RY18LMX37A-0 är en effektiv gräsklippare inom 18V ONE+ serien med borstlös motor för längre hållbarhet och högre effektivitet. Den har en klippbredd på 37 cm och arbetar med 3800 v/min. Med funktioner som Bio-Clip och en uppsamlare på 45 l möjliggör den olika klippalternativ. Central justering av klipphöjder erbjuds i 6 lägen, varierande från 25 mm till 70 mm. RY18LMX37A-0 har en kompakt och lätt design gör den enkel att använda. Gräsklipparen levereras även med en Bio-plugg.
- Brushless motor ger utmärkt klipp- och uppsamlingsförmåga
- Robust central höjdjustering i 6 steg 25-70 mm
- 37 cm klippbredd med design för enkel manövrering i trädgården
- Klipp ända upp till kanten med EasyEdge
- Ergonomiska ihopfällbara handtag och uppsamlare för kompakt förvaring
Leveransomfattning
- 1 st Bioklipp-plugg
- 1 st 45 liters uppsamlare
| Tekniska data | |
| Kraftkälla | 18V |
|---|---|
| Klippbredd | 37 cm |
| Framhjul, Ø | 14 cm |
| Bakhjul, Ø | 18 cm |
| Bioklipp | Ja |
| Drivmekanism | Tryck |
| Gräsmattans komplexitet | Enkel/Komplex |
| Lämplig för trädgårdsstorlek | 150m² - 249m² |
| Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A)) | 78,5 |
| Ljudeffekt | 89 dB Lwa |
| Felmarginal vibrationsnivå | 1,5 m/s² |
| Vibrationsnivå | 1,3 m/s² |
| Vikt, utan batteri | 11 kg |
Klippbredd 370 mm
Klipphöjd 25 mm, 70 mm
Drifttyp Batteridriven
Spänning 18 V
Klipparea 249 mm²