Dewalt DCM563PBArt.nr: JD11801-2
Dewalt
Häcksax
utan batteri och laddare
Beskrivning
Art.nr: JD11801-2
Häcksax på 18V för beskärning av häckar och buskar. Häcksaxen har ett ergonomiskt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Fler än 10 st i lager | Skickas inom 24 timmar!
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: JD11801-2
Produktinformation
DEWALT DCM563 är en häcksax på 18V för beskärning av häckar och buskar. Häcksaxen har ett ergonomiskt handtag för en säker och komfortabel arbetsställning.
Egenskaper
  • Batteridriven häcksax på 18V
  • Ergonomiskt stödhandtag för optimal användarkomfort
  • Kompakt med låg vikt minskar trötthet under användning
  • 55 cm härdat, dubbelverkande svärd med 19 mm tandavstånd för rena snitt och lång livslängd
  • Upp till 75 min klippning per laddning(med 5.0Ah batteri)
Tekniska data:
Spänning 18 V
Bladlängd 550 mm
Gångtid 75 min
Vikt 3.4 kg
  • 18 V batteridriven häcksax
  • 55 cm härdat dubbelverkande svärd
  • 19 mm tandavstånd för rena snitt
  • Låg vikt på 3,4 kg minskar trötthet
  • Ergonomiskt stödhandtag för bekväm arbetsställning
  • Utan batteri och laddare
Drifttyp Batteridriven
Svärdlängd 550 mm
Spänning 18 V