Ryobi RTS1800S-GArt.nr: 4033886
Ryobi
Bordsåg
1800 W
Beskrivning
Art.nr: 4033886
Ryobi RTS1800S-G är en bordcirkelsåg utrustad med en kraftfull 1800 W-motor som ger tillräckligt med kraft för att klara av dina kapningsbehov. Bordsytan i helgjuten aluminium mäter 560 x 590 mm, vilket ger perfekt stöd och exakta kapningar.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 9-13 dagar
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: 4033886
Produktinformation
Ryobi RTS1800S-G är en bordcirkelsåg utrustad med en kraftfull 1800 W-motor som ger tillräckligt med kraft för att klara av dina kapningsbehov. Bordsytan i helgjuten aluminium mäter 560 x 590 mm, vilket ger perfekt stöd och exakta kapningar. Den ställbara klingan och geringskapaciteten på 0-47° möjliggör kapningar i olika vinklar och ger flexibilitet för olika projekt. Med överbelastningsskydd säkerställer den lång hållbarhet och användarvänlighet för alla dina träbearbetningsprojekt. RTS1800S-G levereras med praktiska tillbehör: geringsguide, anhåll och påskjutare. Dess avtagbara och hopfällbara stativ med gummifötter gör den enkel att transportera och förvara när den inte används. Med låsbart främre och bakre anhåll för exakt kapning, dubbla handtag för enkel höjd- och vinkeljustering och inbyggd verktygslåda för extra förvaring av tillbehör.
  • Formgjutet aluminiumbord för perfekt stöd och exakta kapningar
  • Låsbart främre och bakre anhåll för exakt exakt kapning
  • Kraftfull 1800 W-motor för lätt kapning
  • Dubbelt handtag för enkel höjd- och vinkeljustering
  • Överbelastningsskydd säkerställer lång hållbarhet och extra säkerhet
  • Geringsindikator möjliggör kapning i precisa vinklar mellan +60° och -60°
  • Inbyggd verktygslåda för extra förvaring av tillbehör
  • Avtagbara ben för enkel förvaring och transport
Leveransomfattning
  • 1 st Geringsguide
  • 1 st Anhåll
  • 1 st Påskjutare
Tekniska data
Kraftkälla1800 W
Bordets dimensioner med förlängningar560 x 590 mm
Diameter klinga254 mm
Klinga48-tandad TCT klinga
Max. sågdjup 45°55 mm
Max. sågdjup 90°80 mm
Obelastad hastighet4500 varv/minut
Vikt24,3 kg
Vikt 24.3 kg
Drifttyp Nätdriven
Varvtal 4500 Rpm
Effekt 1800 W
Klingdiameter 254 mm