Dewalt DT8913-QZArt.nr: 3089510

Dewalt
Hammarborr
SDS-Plus
Beskrivning
Art.nr: 3089510
Hammarborr med massiv hårdmetallspets med optimerad fyraskärs-geometri vilket borrar mer koncentriska hål för att erbjuda bästa infästning. Lämplig för borrning av pluggar och ankarhål i murverk, alla typer av sten och betong.
Prisjakt
PriceRunner
Försäljningspris: 84 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter

Skickas om 10-12 dagar

Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3089510
Hammarborr med massiv hårdmetallspets med optimerad fyraskärs-geometri vilket borrar mer koncentriska hål för att erbjuda bästa infästning. Lämplig för borrning av pluggar och ankarhål i murverk, alla typer av sten och betong.

Produktinformation

Hammarborr med massiv hårdmetallspets med optimerad fyraskärs-geometri vilket borrar mer koncentriska hål för att erbjuda bästa infästning. Lämplig för borrning av pluggar och ankarhål i murverk, alla typer av sten och betong. Fyrakanalsspiral bidrar till konstant borrhastighet och effektiv avlägsning av borrmjöl. Svetsning binder den massiva hårdmetallspetsen och fyrakanalsspiral till en enhet för att säkra högsta möjliga kvalitet. Har en solid hårdmetallspets med fyra skärytor, vilket minskar vibrationer och förhindrar att borren fastnar i armeringsjärn. Flöjtspiralen maximerar avlägsnande av damm och levererar snabb och effektiv borrning i betong.
  • SDS-plus fäste
  • Massiv hårdmetallspets med fyrskärsgeometri
  • Borrar koncentriska hål för säker infästning
  • Fyrkanalsspiral för jämn borrhastighet
  • Minskar vibrationer och motverkar fastkörning i armering
  • 6 mm diameter med 100 mm arbetslängd
Tekniska data 
Diameter borr6.0 mm
Längd totalt160 mm
Skärdjup100 mm
FästeSDS-plus

Längd 160 mm

Fästtyp SDS-Max

Diameter 6 mm

EAN 5035048077740

Tillverkare 

Kontakta tillverkaren Kontakta oss för mer information

1 omdömen
Antti Aaltonen,
Ei vielä käyttökokemuksia!

Rekommenderat