Ryobi RRS1200-KArt.nr: 4034301
Ryobi
Tigersåg
1200 W
Beskrivning
Art.nr: 4034301
Ryobi RRS1200-K är en kraftfull tigersåg med en effekt på 1200 W som är designad för att möta kraven för olika kapningsprojekt inom trä och metall. Med en slaglängd på 30 mm ger denna såg snabba och effektiva snittresultat.
Prisjakt
PriceRunner
Inkl. moms
Skickas om 8-12 dagar
30 dagars öppet köp
Denna produkt ingår i:
Beskrivning
Art.nr: 4034301
Produktinformation
Ryobi RRS1200-K är en kraftfull tigersåg med en effekt på 1200 W som är designad för att möta kraven för olika kapningsprojekt inom trä och metall. Med en slaglängd på 30 mm ger denna såg snabba och effektiva snittresultat. Med en sågkapacitet på 200 mm i trä och 20 mm i metall, är tigersågen mångsidig och lämplig för olika materialtjocklekar.
  • Slaglängd: 30 mm
  • Verktygsfritt byte av tigersågsblad
  • Kraftfull 1200 W motor ger marknadsledande prestanda med 3000 slag/min
  • Justerbar sko förlänger tigersågsbladets livslängd
  • Kabelklämma förhindrar att kabeln kommer i kaplinjen
Leveransomfattning
  • 1 st sågblad för trä
  • 1 st sågblad för metall
  • 1 st insexnyckel
  • Robust väska
Tekniska data
Kraftkälla1200 W
Kraftkälla220 - 240V
Slaglängd30 mm
Kapkapacitet max, trä200 mm
Kapkapacitet max, stål20 mm
Kapkapacitet max, aluminium20 mm
Obelastad hastighet0 - 3000 slag/min
Obelastat slagtal0 - 3000 slag/min
Ljudeffektnivå (Lwa)(dB(A))103
Ljudtrycksnivå (Lpa)(dB(A))92
Felmarginal ljudeffektnivå (dB(A))3
Felmarginal ljudtryck [dB[A]]3
Vibrationsnivå vid kapning av trä17,1 m/s²
Felmarginal vibrationsnivå vid kapning av trä1,5 m/s²
Vibrationsnivå vid kapning av träbjälke18,8 m/s²
Felmarginal på vibrationsnivå vid kapning av bjälkar1,5 m/s²
Drifttyp Nätdriven
Slaglängd 30 mm
Effekt 1200 W