Rutab NIX 6500LM 10-30VArt.nr: 4087465
Arbetsljus
Beskrivning
Art.nr: 4087465Arbetsbelysning som ger en jämn och bred spridning av ljuset. Med 6500 lumen och en effekt på 68W levererar Nix ett starkt ljus som passar för en mängd olika fordon och arbetssituationer.
1 258 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 2-3 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4087465Arbetsbelysning som ger en jämn och bred spridning av ljuset. Med 6500 lumen och en effekt på 68W levererar Nix ett starkt ljus som passar för en mängd olika fordon och arbetssituationer.
Produktinformation
Arbetsbelysning som ger en jämn och bred spridning av ljuset. Med 6500 lumen och en effekt på 68W levererar Nix ett starkt ljus som passar för en mängd olika fordon och arbetssituationer. Levereras med utgående DT-kontakt. IP69K. Mått 100x100x40mm
| Tekniska data | |
| REACH Datum | 2025-01-16 |
|---|---|
| REACH Informationsplikt | Nej |
| Utförande | Square |
| Bredd | 100 mm |
| Drivdon ingår | Ja |
| Färgtemperatur | 6500 K |
| Färgtolkningsindex (CRI/Ra) | 70-79 |
| Höjd/Djup | 40 mm |
| Kapslingsklass (IP) | Övrigt |
| Ljusfärg | Vit |
| Lämplig för lampeffekt | 68 W |
| Längd | 100 mm |
| Material ljushuvud | Aluminium |
| Max. systemeffekt | 68 W |
| Med ljuskälla | Ja |
| Märkspänning | 10-30 V |
| Nominellt ljusflöde (IEC 62722-2-1) | 6500 lm |
| Spänningstyp | DC |
| Typ av lampfot | Påskruvningsplatta |
EAN 7350142723835
E-nummer 7600154
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
