REYHER 40148250200180Art.nr: 3008637
Stålbyggnadsskruv
M20 delgängad 8.8, EN 15048, FZV
Beskrivning
Art.nr: 3008637CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3008637CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Produktinformation
CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade. Produkterna levereras med skruv och mutter tillsammans.
Förpackning bryts ej!
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade. Produkterna levereras med skruv och mutter tillsammans.
Förpackning bryts ej!
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 2.5 mm |
|---|---|
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 12.5 mm |
| Längd | 180 mm |
| Längd gänga | 52 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Med mutter | Ja |
| Nyckelvidd | 30 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 20 |
| Ytskydd | Varmförzinkad |
| Beteckning | SB |
| CE-märkning | EN 15048-1 |
Förpackningsstorlek 10 Styck
Längd 180 mm
Diameter 20 mm
Ytbehandling Varmförzinkad
EAN 8714723578723
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
