REYHER 40148250160080Art.nr: 3008628
Stålbyggnadsskruv
M16 delgängad 8.8, EN 15048, FZV
Beskrivning
Art.nr: 3008628CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 3008628CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade.
Produktinformation
CE märkt Stålbyggnadsskruv (SB-skruv) delgängad 8.8 varmförzinkad enligt skruvsystem EN 15048-1.
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade. Produkterna levereras med skruv och mutter tillsammans.
Förpackning bryts ej!
Sexkantskruv enligt ISO 4014 (delgängad)
Sexkantmutter enligt ISO 4032
Kvalitet 8.8 enligt ISO 898-1:2013
Varmförzinkad enligt ISO 10684:2004
Certifikat 3.1 enligt ISO 10204 med samprovning
Stålbyggnadsskruv enligt EN 15048-1 omfattar både helgängad och delgängad skruv. Samtliga enligt kvalitet 8.8, varmförzinkade. Produkterna levereras med skruv och mutter tillsammans.
Förpackning bryts ej!
| Tekniska data | |
| Gängstigning | 2.0 mm |
|---|---|
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 10.0 mm |
| Längd | 80 mm |
| Längd gänga | 38 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Med mutter | Ja |
| Nyckelvidd | 24 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 16 |
| Ytskydd | Varmförzinkad |
| Beteckning | SB |
| CE-märkning | EN 15048-1 |
Förpackningsstorlek 25 Styck
Längd 80 mm
Huvuddiameter 10.0 mm
Ytbehandling Varmförzinkad
EAN 8714723578471
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
