Arvid Nilsson 41405020Art.nr: 3002253
Flänsskruv
M6SF 8.8, FZB DIN 6921, M5
Beskrivning
Art.nr: 3002253M-gänga. Sexkantskruv med fläns enligt DIN 6921.
1 481 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 9-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3002253M-gänga. Sexkantskruv med fläns enligt DIN 6921.
Produktinformation
M-gänga. Sexkantskruv med fläns enligt DIN 6921.
| Tekniska data | |
| Gängtyp | M (metrisk) |
|---|---|
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Längd | 20 mm |
| Längd gänga | 16 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Nyckelvidd | 8 mm |
| Storlek gänga metrisk (M) | 5 |
| Beteckning | M6SF |
| Flänsytterdiameter | 11.8 mm |
Förpackningsstorlek 500 Styck
Längd 20 mm
Huvuddiameter Flänsytterdiameter 11.8 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
EAN 7319004884947
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
