Arvid Nilsson 41111045Art.nr: 3004226
Sexkantsskruv
7/16", U6S 8.8 UNF, FZB
Beskrivning
Art.nr: 3004226UNF-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2.
945 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 9-10 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3004226UNF-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2.
Produktinformation
UNF-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2. H = Helgängad.
| Tekniska data | |
| Gängtyp | UNF |
|---|---|
| Helgängad | Nej |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 7.1 mm |
| Längd | 45 mm |
| Längd gänga | 28 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Storlek gänga tum (") | 7/16" |
| Beteckning | U6S |
Förpackningsstorlek 50 Styck
Längd 45 mm
Ytbehandling Förzinkad
EAN 7319000527206
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
