Gratis frakt över 999 kr*

ESSVE 123489Art.nr: 3068018

ESSVE
Spikexpander
6 mm Ø, A4, ENA-K, sprucken
Beskrivning
Art.nr: 3068018
Spikexpander ENA-K kombinerar fördelen med expanderns styrka och spikens enkla installation. Spikankaret slås enkelt in i ett förborrat 6 mm hål i betong.
Prisjakt
PriceRunner
13 645 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter

Skickas om 8-10 dagar

Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3068018
Spikexpander ENA-K kombinerar fördelen med expanderns styrka och spikens enkla installation. Spikankaret slås enkelt in i ett förborrat 6 mm hål i betong.

Produktinformation

Spikexpander ENA-K kombinerar fördelen med expanderns styrka och spikens enkla installation. Spikankaret slås enkelt in i ett förborrat 6 mm hål i betong. Spikexpander ENA-K är försedd med ett spikhuvud som är 13 mm. Användningsområde inkluderar bland annat undertakskonstruktioner, rörupphängning, elinstallationer, isolering och beslag.
  • Godkänt som infästning i ett redundant* system för en icke-bärande applikation i osprucken och sprucken betong
  • Snabbt och enkelt montage
  • Grunt borrdjup (35/40mm) för snabbt montage
  • Godkänd mer minimalt kantavstånd samt inbördes avstånd
  • Klarar laster upp till 2.81 kN
  • * Redundant innebär att flera infästningar tillsammans bär en last och tillåter att en kan fallera, men de kvarvarande infästningarna skall då kunna hantera den kvarvarande lasten

EAN 7317761844785

Tillverkare 

Tillverkares postadress 

Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

Rekommenderat