Tarkett WoodstockArt.nr: 4087339
Laminatgolv
Aurora Oak Dawn, 2,13m² per paket
Beskrivning
Art.nr: 4087339Laminatplankgolv i ett mörkt trämönster. Här fångas känslan av en naturlig brunlaserad ekparkett. Mönstret har en tydlig och unik ytstruktur för att återskapa känslan av ett högkvalitativt trägolv.
770 kr
Inkl. moms
Skickas om 9-12 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4087339Laminatplankgolv i ett mörkt trämönster. Här fångas känslan av en naturlig brunlaserad ekparkett. Mönstret har en tydlig och unik ytstruktur för att återskapa känslan av ett högkvalitativt trägolv.
Produktinformation
Tarkett Woodstock Aurora Oak Dawn är ett laminatplankgolv i ett mörkt trämönster. Här fångas känslan av en naturlig brunlaserad ekparkett. Mönstret har en tydlig och unik ytstruktur för att återskapa känslan av ett högkvalitativt trägolv.
Glöm inte att beställa underlagsmaterial, Tarkett rekommenderar Grålumpapp, Tarkofoam eller Tarkoflex till denna produkt.
Glöm inte att beställa underlagsmaterial, Tarkett rekommenderar Grålumpapp, Tarkofoam eller Tarkoflex till denna produkt.
- Slitstarkt, tåligt och lättstädat
- Klassisk och naturtrogen trädesign
- 1380 x 193 x 8 mm
- Enkelt att lägga limfritt med 5G-klicksystem
- Tillverkad i Europa
- PEFC certifierad (PEFC / 05-35-125)
| Tekniska data | |
| Längd | 138 cm |
|---|---|
| Bredd | 19.3 cm |
| Total tjocklek | 8 mm |
| m² per paket | 2.13 |
| Artiklar per paket | 8 |
| Struktur/yteffekt | Embossing in Register (Plus effect) |
| Formattyp | Plank |
| PEFC (PEFC / 05-35-125) | Ja |
| Klassificering för bostadsmiljö | 23 Hög |
| Låssystem | 5G |
| Fasade kanter | 4 sidor |
| Klassificering för kommersiell miljö | 32 General |
| Golvvärme | Ja (max 27 °C) |
Serie Tarkett Woodstock
Area 2.13 m²
EAN 3423128711509
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
