Plejd TRM-01-EWArt.nr: 4067966
Termostat
Beskrivning
Art.nr: 4067966TRM-01 är en termostat för elburen golvvärme med en skärm för att styra och visa temperatur och värmeläge. Den klarar last upp till 16 A, har inbyggd rumsgivare och medföljande golvgivare.
810 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Fler än 10 st i lager | Skickas tisdag, 7 apr.
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4067966TRM-01 är en termostat för elburen golvvärme med en skärm för att styra och visa temperatur och värmeläge. Den klarar last upp till 16 A, har inbyggd rumsgivare och medföljande golvgivare.
Produktinformation
TRM-01 är en termostat för elburen golvvärme med en skärm för att styra och visa temperatur och värmeläge. Den klarar last upp till 16 A, har inbyggd rumsgivare och medföljande golvgivare. Den kan också användas med befintlig golvgivare eller som regulator (PWM). TRM-01 kan automatiseras för energibesparing genom t.ex. dag- och nattsänkning. Med Gateway (GWY-01, ej inkluderad) kan produkten styras på distans. Passar med vit ram från ELKO® RS/Plus.
| Tekniska data | |
| Anslutning | Trådlös |
|---|---|
| Antal styrprogram | 3 |
| Antal utgångar värme | 1 |
| Bredd | 71 mm |
| Djup | 33 mm |
| Energiförbrukning standby (solstandby) | 0.3 W |
| Extern sensor | Ja |
| Färg | Vit |
| Höjd | 71 mm |
| Kapslingsklass (IP) | IP20 |
| Klass temperaturreglering | IV |
| Klockmodell | Digital |
| Kommunikationsprotokoll | Märkesbundet |
| Kompatibel med Amazon Alexa | Ja |
| Kompatibel med Apple HomeKit | Ja |
| Kompatibel med Google Assistant | Ja |
| Kontaktutförande | Normalt öppen kontakt (NO) |
| Lämplig för värme | Ja |
| Läsbar temperatur | Ja |
| Manövrering | Pekskärm (Touch) |
| Max. kontakbelastning | 16 A |
| Max. kontaktspänning | 230 V |
| Med display | Ja |
| Med mottagare | Ja |
| Med termisk återkoppling | Ja |
| Mätområde | 5-40 °C |
| Optimering | Ja |
| RAL-nummer | 9010 |
| Regleringstyp På/Av | Ja |
| Reglerkarakteristik | PI (polyimid) |
| Sensortyp | Motståndssensor |
| Skyddsnivå (NEMA) | 1 |
| Typ av klocka | Veckour |
| Typ av strömförsörjning | 230 V |
| REACH - Innehåller kandidatämnen | Phenol, 2,2'-methylenebis[6-(1,1-dimethylethyl)-4-methyl- |
| REACH Datum | 2024-12-02 |
| REACH Informationsplikt | Ja |
| Serie | RS |
| Plus | |
| TRM | |
| Typ | TRM-01-EW |
EAN 7330018011839
E-nummer 8581183
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
